Seminaras – Fizinio aktyvumo nauda ir sporto galimybės

By kovo 28, 2023Uncategorized @lt

kovo mėn. 28 d. Lietuvos sporto universitete vyko seminaras “ Fizinio aktyvumo nauda ir sporto galimybės asmenims, turintiems psichosocialinę negalią“. Dalyvavo bendruomenėse dirbantys specialistai (27 asmenys, iš jų 15 neįgaliųjų).

  1. Išklausyta  – teorija, kaip galime save nuraminti, atpažinti jei kyla pyktis, nerimas ir pan. kaip elgtis, kokia galima savipagalba. Kokie galėtų būti aktyvūs nusiraminimo būdai. Kaip fizinė veikla gali padėti geriau emociškai jaustis. Kokiais dar būdais galima valdyti savo nerimą, depresijos pasireiškimą…
  2. Praktinė dalis – lengvo ir vidutinio intensyvumo pratimai, aerobinės ištvermės, jėgos ir pusiausvyros lavinimui. Praktinėse pratybose buvo demonstruojami pratimai sėdint ant kėdės, naudojant kėdę pusiausvyros lavinimui. Taip pat dėmesio buvo skiriama pratimams porose, kuomet pratimams atlikti reikalinga tarpusavio pagalba. Pratimai pritaikyti atlikti ir namų sąlygomis, nereikalaujantys specialaus pasirengimo, bei įrangos.
  3. Praktinė dalis – buvo pristatyta telefono programėlės Nirvana®Cloud#7 panaudojimo galimybės. Ši programėlė  yra nemokama, skirta naudoti individualiai arba keliese. Programėlė padeda valdyti savo kvėpavimą ir su moksliškai pagrįstais pratimais atrasti tinkamą kvėpavimo galią ir optimizuoti kiekvienos savo kūno ląstelės aprūpinimą deguonimi. Taikant kvėpavimo techniką ir atliekant tikslingus pratimus ir techniką, galima sumažinti stresą ir nerimą, pagerinti sveikatą, padidinti miego kokybę ir daug daugiau!
  4. Pratimai_namuose 1 dalis
  5. Pratimai_namuose 2 dalis
  6. Pratimai_namuose 3 dalis
  7. Nirvana Cloud7 skaidrės
  8. neig.emoc.iveikai – minciu ekologija

        

TEISINĖ PSICHOLOGINĖ SOCIALINĖPAGALBA