Š. m. gruodžio mėn. 08 d. Bendrija, įgyvendindama Asociacijų veiklos rėmimo projektą, nuotoliniu būdu organizavo konferenciją „Psichikos ligų atkryčio prevencija ir psichosocialinė pagalba neįgaliesiems ir jų šeimos nariams“. Renginys buvo organizuojamas, atsižvelgiant į Bendrijos narių užklausas, dėl dažnai pasitaikančių situacijų, kai vienas iš šeimos narių suserga sunkia psichikos liga ir nepripažįsta ligos fakto, atsisakydamas gydymo ir kitų pagalbos formų. Dažnu atveju, šeimos, dėl informacijos trūkumo, įsigalėjusių stereotipų visuomenėje, kompetencijų stokos valdyti lygą ir kitų priežasčių, linkę nuslėpti ar nepripažinti fakto, kad susidurta su rimta psichikos sveikatos problema ir reikalinga skubi specialistų pagalba. Ligos fakto nepripažinimas ar delsimas spręsti atsiradusias problemas dažnu atveju veda prie krizinės situacijos, paaštrėjusių ir nevaldomų santykių, psichologinio ir fizinio smurto artimoje aplinkoje, priklausomybių ar net suicidinių atvejų. Todėl, labai svarbu specialistams, esantiems arčiausiai tokių šeimų, dažniausiai tai, neįgaliųjų bendruomenių ar seniūnijų socialiniai darbuotojai, pirminės sveikatos priežiūros specialistai, laiku atpažinti krizines situacijas ir suteikti reikalingą ir kvalifikuotą pagalbą.
Keletas pranešimų iš konferencijos:
„Psichikos ligų atkryčio prevencija ir psichosocialinė pagalba neįgaliesiems ir jų šeimos nariams“ (Ramunė Mazaliauskienė, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė)
Psichikos sveikatos stiprinimas visuomenėje – SAM patirtis (rodikliai, teisinis reglamentavimas, priemonės) (Marija Oleškevičienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vyr. specialistė)