Destigmatizacijos kampanija (viešosios diskusijos) ,,Atverk duris“

By gruodžio 9, 2022Uncategorized @lt

Asmenys, turintys psichikos sutrikimų, yra vieni labiausiai stigmatizuojamų grupių visuomenėje. Lietuvoje atliktų sociologinių tyrimų duomenys rodo, kad su tokiais asmenimis mažiausiai norima gyventi kaimynystėje, jie nepageidaujami darbovietėse ir pan. Stigma, ne tik gali pažeisti socialinį asmens identiškumą, bet kaip socialinis atmetimas turi poveikį socialinei sąveikai, darbo galimybėms, savigarbai ir depresijai bei bendrai gyvenimo kokybei. Kampanijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į asmens, sergančio psichikos liga, vidinį pasaulį, kasdienybę, iškylančias kliūtis ir galimybes suvaldyti ligą ir siekti užsibrėžtų tikslų. Renginio metu pristatomos Bendrijos narių sėkmės istorijos, pasiekimai ir liudijimai. Pristatomi pasaulyje egzistuojančių destigmatizacijos programų pavyzdžiai, rodoma specialiai renginiui parengta vaizdinė medžiaga.

Š. m. lapkričio mėn. 18 d.  renginys Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiai).  Dalyvavo 42 asmenys, iš jų 3 neįgalieji.

Š. m. gruodžio mėn. 09 d. renginys Vilniaus rajono savivaldybėje ( Rinktinės g. 50, Vilnius). Galyvavo 33 asmenys, iš jų 11 neįgaliųjų.

   

  

  

TEISINĖ PSICHOLOGINĖ SOCIALINĖPAGALBA